Fizjoprzedmioty na Umedzie - Adaptowana Aktywność Fizyczna
Osoby prowadzące:
- Wykłady: Prof. dr hab. Anna Jegier
- Ćwiczenia i seminaria: dr n. o zdrowiu Anna Lipert, dr n. o zdrowiu Agnieszka Gołuchowska, dr n. med. Iwona Szadkowska, mgr Kamila Musiał, dr n. med. Katarzyna Szmigielska
Nazwa zakładu: Zakład Medycyny Sportowej
Forma zajęć: Dla mojego roku zajęcia z AAF odbywały się online, poprzez platformę Teams.Zaliczenie przedmiotu: W sesji odbywał się egzamin, ze wszystkich seminariów, ćwiczeń i wykładów. Na egzamin składało się 30 pytań zamkniętych oraz jeden przypadek do opracowania. Dodatkowo, na każdych ćwiczeniach, otrzymywało się ocenę, za pracę na zajęciach, na podstawie właśnie opracowanego przypadku.
Opis: Na tym przedmiocie nauczycie się dobierać aktywność fizyczną do poszczególnych jednostek chorobowych takich jak: cukrzyca, otyłość, chorobach układu oddechowego, układu nerwowego czy układu sercowo-naczyniowego. Oprócz tego poznacie rodzaje wysiłku fizycznego, pojęcie intensywności czy metody oceny objętości wysiłku fizycznego. Na każdych zajęciach seminaryjno-ćwiczeniowych, w pierwszej części odbywa się prelekcja, a następnie część ćwiczeniowa, w której to studenci, uczą się wykorzystywać w praktyce wiedzę teoretyczną.
Odczucia: Był to przedmiot, do którego byłam nastawiona neutralnie. Od kolegów, którzy rozpoczęli ćwiczenia przede mną, słyszałam, że ciężko zrozumieć opisywane problemy oraz zaprojektować aktywność fizyczną, dla konkretnych osób. Już po pierwszych zajęciach, zrozumiałam, że nie było czego się bać. Zajęcia, chociaż wymagające, dzięki świetnej kadrze dydaktycznej, są czystą przyjemnością, a wiedza, którą tam pozyskałam przydaje się na innych przedmiotach, praktykach czy w życiu codziennym.
MS, III rok
Ten wpis jest bardzo interesujący
OdpowiedzUsuń